آخرین اخبار :

در حال بارگذاری ...
transport image
author image
Jhandu Willim
Founder

پشتیبانی چیتاپست

مرکز پشتیبانی و ارتباط با مشتریان چیتاپست وظیفه خود می‌داند که در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخگوی نیاز مشتری باشد. ازجمله اهداف تیم پشتیبانی چیتاپست می‌توان به ارتقای سطح کیفیت خدمات، جمع‌آوری و نگهداری اطلاعات بازاریابی و تدوین استراتژی‌های مختلف برای موفقیت کسب‌وکار اشاره کرد.

سوالات متداول درباره پشتیبانی چیتاپست

مشتریان می‌توانند با (1) مراجعه به وبسایت Cheetapost.com و بخش «پشتیبانی چیتاپست» و ثبت نظرها و پیشنهادهای خود، (2) از طریق ایمیل info@cheetapost.com و یا (3) تماس با شماره 02191301030 با مرکز پشتیبانی در تماس باشند.

در صورت بروز هرگونه مشکل در وضعیت بسته در صفحه «تماس با ما»، درخواست خود را ثبت کرده یا با مرکز پشتیبانی چیتاپست 91301030-021 تماس حاصل فرمائید.

در چیتاپست، تمام بسته‌ها به محض دریافت در واحد توزیع باید ظرف مدت ۶ ساعت تحویل گیرنده شوند. جهت پیگیری با مرکز پشتیبانی چیتاپست 91301030-021 تماس حاصل فرمائید.

در صورت بروز هرگونه مشکل یا احیانا نارضایتی، مشتری می‌تواند بلافاصله با مراجعه به بخش «پشتیبانی چیتاپست» در وبسایت یا تماس با شماره مرکز پشتیبانی به شماره 91301030-021 مشکل یا شکایت خود را ثبت کند تا در اسرع وقت توسط کارشناسان مرکز پشتیبانی به آن رسیدگی شود. این فرآیند تا زمان دریافت پاسخ کافی و کسب رضایت مشتری پیگیری خواهد شد.

جهت ثبت انتقادها و پیشنهادهای خود وارد وبسایت چیتاپست به نشانی Cheetapost.com شده و در صفحه «تماس با ما» روی گزینه نظرها و پیشنهادها کلیک کرده و نظر خود را ثبت کنید. همچنین تماس با شماره 02191301030 نیز از دیگر روش‌های ثبت نظرات است.

ارائه پیشنهادات​