آخرین اخبار :

راهنما
رهگیری مرسوله در چیتاپست

توضیحات رهگیری مرسوله

فرآیند رهگیری مرسوله و بسته  به معنای تعیین وضعیت مرسولات پستی در بازه زمانی‌های مختلف از لحظه ثبت سفارش تا بسته‌بندی، ارسال و تحویل بسته است. این فرآیند به مشتری امکان آن را می‌دهد که پیش‌بینی دقیق‌تری از زمان تحویل بسته داشته و نظارت بهتری بر روی روند ارسال بسته داشته باشد. در حال حاضر یکی از ویژگی‌های اصلی یک شرکت پستی، امکان رهگیری آسان و سریع مرسولات است؛ چیتاپست نیز به عنوان یکی از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات پستی با فراهم کردن یک فرآیند راحت و دقیق برای رهگیری بسته برآن است که نیاز مشتریان را به درستی و در کمترین زمان ممکن برآورده سازد.

سوالات متداول درباره رهگیری مرسوله

در فرآیند ارسال بسته دو پیامک برای مشتری ارسال خواهد شد؛ اولین پیامک به محض شروع فرآیند ارسال بسته به گیرنده فرستاده خواهد شد که حاوی لینک رهگیری بسته است و دومین پیامک به محض اینکه بسته به راننده توزیع در شهر مقصد تحویل داده شود ارسال می‌گردد که حاوی اسم راننده و شماره تماس وی است. علاوه بر آن مشتریان گرامی قادرند با ورود به وبسایت چیتاپست و کلیک بر روی گزینه رهگیری بسته، کد رهگیری را وارد کرده و وضعیت بسته خود را رصد کنند.

شماره رهگیری یک کد 12 رقمی است که به هنگام ارسال بسته از طرف چیتاپست برای مرسوله پستی صادر می‌شود و گیرنده از طریق این کد می‌تواند بسته خود را رهگیری کند.

به محض ثبت سفارش در سامانه ، صدور بارکد و با ارسال اولین پیامک به گیرنده، از طریق سامانه چیتاپست محموله قابل رهگیری است.

مرسولات پستی از سه طریق وبسایت cheetapost.com، تماس با امور مشتریان با شماره 02191301030 داخلی 5 و یا از طریق پیامک حاوی لینک رهگیری قابل پیگیری هستند.

در صورتی که کد رهگیری خود را گم و یا فراموش کرده‌اید، با امور مشتریان چیتاپست به شماره 02191301030 و داخلی 5 تماس بگیرید.