آخرین اخبار :

در حال بارگذاری ...
transport image
author image
Jhandu Willim
Founder

سوال‌های متداول

چیتاپست به عنوان سومین اپراتور پست خصوصی کشور و اولین سامانه هوشمند ارسال بسته در کشور، به دنبال ارائه سبد کاملی از خدمات لجستیکی منطبق با نیازهای مشتریان می‌باشد تا بتواند پاسخگوی یکی از بزرگترین دغدغه‌های کسب و کارها در کشور باشد. در این بخش به پاسخ‌های کوتاه و مفید به سوال‌های متداول فروشندگان، خریداران و مخاطبین چیتاپست پرداخته می‌شود.

درباره چیتاپست

چیتاپست خود را متعهد می‌داند تا بسته را از زمان ثبت سفارش تا حداکثر ظرف مدت 4 روز کاری به مقصد برساند. توجه کنید که این بازه زمانی در شرایط عادی کشور در نظر گرفته شده است و عوامل غیرمترقبه در این بازه زمانی تاثیرگذار است.

بله، امکان پرداخت هزینه ارسال و مبلغ سفارش برای مشتریان کسب و کاری وجود دارد. به همین منظور خدمتی با عنوان «خدمت پرداخت در محل (Cash-On-Delivery)» در نظر گرفته شده است. این مشتریان می توانند با تماس با مرکز ارتباط با مشتریان درخواست خود را ثبت کنند تا مقدمات استفاده از این خدمت برای ایشان فراهم شود.

چیتاپست از انواع روش‌های پرداخت پشتیبانی می‌کند که این روش‌ها عبارتنداز (1) پرداخت آنلاین هزینه درزمان ثبت سفارش توسط فرستنده، (2) پرداخت وجه در زمان تحویل بسته توسط فرستنده و (3) پرداخت کرایه و هزینه سفارش در زمان تحویل به مشتری (COD).

هزینه ارسال بسته

محاسبه هزینه ارسال کالا در چیتاپست به عوامل مختلفی مانند مسافت میان مبدا و مقصد، ابعاد، وزن (وزن بیشتر جرمی یا حجمی) و ارزش ریالی بسته وابسته است. در صورتی که مشتری درخواستی برای بسته بندی بسته‌ی خود داشته باشد، هزینه‌ آن به مبلغ کل اضافه می گردد. شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت چیتاپست به نشانی اینترنتی Cheetapost.com، قسمت استعلام قیمت، از هزینه ارسال بسته خود مطلع شوید.

برای محاسبه هزینه ارسال یک بسته کافی است وارد وبسایت چیتاپست به نشانی cheetapost.com، بخش استعلام قیمت شوید و پس از ورود اطلاعات خواسته شده، هزینه ارسال بسته را مشاهده و برای ثبت سفارش خود اقدام کنید.

دو نوع مرسوله برای بسته بندی تعریف می شود. مرسوله هایی با ابعاد متعارف (که قابل بسته بندی در بسته های استاندارد پستی هستند) و مرسوله هایی با ابعاد نامتعارف (که قابل بسته بندی در بسته های استاندارد پستی نیستند). ملزومات مورداستفاده در بسته‌بندی این دو نوع مرسوله با هم متفاوت می باشند و از این رو هزینه های مربوط به بسته بندی نیز متفاوت می باشد. شما با مراجعه به دفاتر نمایندگی چیتاپست در سراسر کشور می‌توانید ضمن آگاهی از تعرفه های بسته‌بندی، از این خدمات به صورت حرفه‌ای بهره مند شوید.

رهگیری بسته

بسته‌ها می‌توانند به دلایل مختلف مرجوع شده و به مبدا بازگردانده شوند. برخی از دلایل برای برگشت بسته عبارت است از صحیح نبودن نشانی گیرنده، تحویل نگرفتن مرسوله توسط گیرنده، تغییر آدرس گیرنده، صحیح نبودن اطلاعات شخصی گیرنده هنگام تحویل و غیره.

پس از رسیدن بسته به مرکز توزیع شهر مقصد، لینک رهگیری آنلاین بسته به همراه شماره تماس چیتایور (سفیر چیتاپست) برای گیرنده پیامک می‌شود و زمانبندی توزیع بسته اطلاع رسانی می گردد.

اگر در زمان مراجعه چیتایور (سفیر چیتاپست) به محل گیرنده، وی به هر دلیلی در محل اعلام شده حضور نداشته باشد، زمان مراجعه دوم به گیرنده اطلاع رسانی می شود. در صورتی که در مراجعه دوم نیز گیرنده در محل حضور نداشته باشد، آدرس مرکز تحویل بسته حضوری برای گیرنده ارسال می شود و گیرنده بایستی در مدت زمان 24 ساعت به مرکز تحویل مراجعه کرده و بسته را تحویل بگیرد. در صورت عدم مراجعه گیرنده جهت دریافت بسته، مقدمات مرجوع شدن بسته به فرستنده آغاز می شود.

چیتاپست در تمامی شرایط متعهد است تا در بهترین و کوتاه‌ترین زمان بسته را به گیرنده تحویل دهد. با این حال در شرایط و مواردی ممکن است تاخیر در این امر رخ دهد که می‌تواند ناشی از عوامل غیرمترقبه یا خارج از کنترل چیتاپست باشد. عواملی از جمله تصادف جاده‌ای/شهری، درج نشدن درست و کامل آدرس گیرنده و مواردی از این دست اشاره کرد. ارسال بسته در ایام شلوغ مانند روزهای خاص، اعیاد و … نیز می‌تواند موجب تاخیر در تحویل بسته شود.

قوانین و مقررات

اگر فرستنده هنگام ثبت سفارش آدرس خود یا گیرنده را به طور کامل و صحیح درج نکرده باشد، به گونه‌ای که بسته مورد نظر به مقصد نرسد، گیرنده بسته را تحویل نگیرد و یا بسته برگشت داده شود، فرستنده موظف است هزینه رفت و برگشت را پرداخت کرده و بسته را تحویل بگیرد.

چنانچه فرستنده هنگام تحویل بسته به چیتاپست، از بسته‌بندی خود استفاده کند، این بسته‌بندی باید به شکل کامل از محتوای درون بسته محافظت کند. در صورت وارد آمدن خسارت ناشی از بسته‌بندی نامناسب توسط فرستنده، چیتاپست مسئولیتی جهت جبران آن ندارد.

در صورت بروز حوادث یا رویدادهای غیرمترقبه مانند زلزله، جنگ، سیل، آتش‌سوزی، شیوع بیماری‌های واگیردار و غیره، مسئولیتی بر عهده چیتاپست نخواهد بود. این موضوع در خصوص بروز هرگونه مشکل از جمله تاخیر در تحویل یا وارد آمدن خسارت به بسته نیز صدق می‌کند.

فرستنده باید در زمان تحویل بسته خود به چیتاپست، نوع آن و ارزش واقعی محتوای درون بسته را در سامانه چیتاپست اظهار نماید تا در صورت گم شدن یا وارد آمدن آسیب به بسته، جبران خسارت از سوی چیتاپست متناسب با مبلغ اعلام شده محاسبه شود. باید در نظر داشت مبلغ اعلام شده به عنوان ارزش مرسوله روی قیمت خدمات بیمه آن اثرگذار است.

خیر؛ این مورد جزو موارد غیرقانونی است و چنانچه فرستنده اقدام به ارسال مرسولات حامل مواد آتش‌زا یا مایعات کند و این اقدام منجر به ورود آسیب به بسته‌های سایر مشتریان یا وسیله نقلیه حامل شود، فرستنده مسئول جبران کلیه خسارات وارده به چیتاپست و سایرین است.

همکاری تجاری

برای دریافت نمایندگی چیتاپست می توانید با مراجعه به بخش همکاری تجاری وبسایت چیتاپست به آدرس Cheetapost.com و تکمیل فرم نمایندگی اقدام نمایید. همچنین می توانید با شماره ۰۲۱۹۱۳۰۱۰۳۰ تماس گرفته تا کارشناسان مرکز پشتیبانی چیتاپست تمامی جزییات و شرایط را شرح دهند.

برای دریافت نمایندگی چیتاپست ارائه مدارکی از جمله کپی مدارک شناسایی شامل کارت ملی، شناسنامه، کارت پایان خدمت و آخرین مدرک تحصیلی، گواهی عدم سوء پیشینه، ۴ قطعه عکس، کپی سند یا اجاره نامه محل فیزیکی نمایندگی توسط فرد متقاضی ضروری است.

برای اطلاع از آخرین وضعیت پوشش نمایندگی چیتاپست در سراسر کشور می توانید به بخش نمایندگان وبسایت چیتاپست به آدرس cheetapost.com مراجعه کنید.