آخرین اخبار :

transport image
author image
Jhandu Willim
Founder

سوالات متداول

چیتاپست به منظور پاسخگویی سریع‌تر و بهتر به پرسش‌های کاربران خود، مجموعه‌ای از سوالاتی که توسط اکثر مشتریان پرسیده شده‌ است را جمع آوری نموده و در زیر به آن‌ها پاسخ داده است. لازم به ذکر است با مطالعه این بخش بسیاری از ابهامات شما درباره استفاده از خدمات مختلف چیتاپست رفع خواهد شد.

قوانین پستی

اگر فرستنده هنگام ثبت سفارش آدرس خود یا گیرنده را به طور کامل و صحیح درج نکرده باشد، به گونه‌ای که بسته مورد نظر به مقصد نرسد، گیرنده بسته را تحویل نگیرد و یا مرسوله برگشت داده شود، فرستنده موظف است هزینه رفت و برگشت بسته را پرداخت کرده و آن را تحویل گیرد.

فرستنده موظف است هنگام تحویل بسته به چیتاپست، از بسته‌بندی و ایمن بودن مرسوله مورد نظر خود اطمینان حاصل کند؛ چراکه در صورت وارد آمدن خسارت ناشی از بسته‌بندی نامناسب چیتاپست مسئولیتی جهت جبران آن بر عهده ندارد.

مشتریان عزیز بایستی توجه داشته باشند که در صورت بروز حوادث یا رویدادهای غیرمترقبه مانند زلزله، جنگ، سیل، آتش‌سوزی، شیوع بیماری‌های واگیردار و غیره در خصوص بروز هرگونه مشکل ازجمله تاخیر در تحویل بسته و یا وارد آمدن خسارت به مرسولات مسئولیتی بر عهده چیتاپست نخواهد بود.

فرستنده باید توجه داشته باشد هنگام تحویل بسته نوع آن و ارزش واقعی مرسوله را به چیتاپست اعلام کند؛ چراکه در صورت گم شدن یا وارد آمدن آسیب، جبران خسارت از سوی چیتاپست متناسب با مبلغ اعلام شده توسط مشتری خواهد بود.

خیر؛ چنانچه مشتریان اقدام به ارسال مرسولات حامل مواد آتش‌زا و یا مایعات کنند و این اقدام منجر به ورود آسیب به بسته‌های سایر مشتریان یا وسیله نقلیه حامل آن شود، فرستنده مسئول جبران کلیه خسارات وارده است.

هزینه های ارسال بسته

هزینه‌های پستی در چیتاپست شامل کرایه ارسال بسته، بسته بندی و انبارداری است که مقدار هر کدام بسته به عوامل متعددی تعیین می‌گردد؛ همچنین در صورت تمایل مشتریان قادرند برای مرسولات ارزشمند خود از خدمات بیمه نیز استفاده کنند که بابت آن باید هزینه جداگانه پرداخت شود.

موارد گوناگونی در تعیین هزینه ارسال بسته اثرگذار هستند که برخی از آن‌ها عبارتنداز: فاصله میان مبدا و مقصد، تعداد مرسولات، ابعاد بسته، وزن، ارزش محموله، هزینه بسته بندی، هزینه بیمه و غیره .

به منظور محاسبه هزینه ارسال بسته کافی است وارد وبسایت چیتاپست شده و از قسمت استعلام قیمت اطلاعات خواسته شده را وارد کرده و بر روی گزینه استعلام کلیک کنید.

هزینه بسته‌بندی در چیتاپست بر اساس نوع مرسولات، حجم و ابعاد آن‌ها محاسبه می‌شود؛ برای مثال بدیهی است برای مرسولات با ابعاد بزرگ‌تر هزینه بیشتری جهت بسته‌بندی دریافت خواهد شد.

سرنوشت مرسولات پستی

بسته‌های پستی که به دلایل متعدد مانند صحیح نبودن نشانی گیرنده، تحویل نگرفتن مرسوله توسط گیرنده، تغییر آدرس گیرنده، صحیح نبودن اطلاعات شخصی گیرنده هنگام تحویل، فوت گیرنده و غیره توزیع نشوند، به فرستنده برگشت داده خواهد شد.

هنگام رسیدن مرسوله به شهر مقصد و توزیع آن، لینک رهگیری آنلاین بسته به همراه شماره تماس چیتادرایور برای گیرنده پیامک خواهد شد.

در چیتاپست، هنگام تحویل مرسولات چیتادرایور به محل گیرنده مراجعه می‌کند و اگر گیرنده به هر دلیل در نشانی اعلام شده توسط فرستنده حضور نداشته باشد، چیتادرایور با گیرنده تماس گرفته و روز و ساعت مشخصی را مجدد به منظور تحویل مرسوله هماهنگ می‌کند. در صورت عدم پاسخگویی گیرنده بسته مورد نظر برای فرستنده برگشت داده خواهد شد.

تلاش چیتاپست در جهت تحویل به موقع مرسولات است؛ تاخیر در تحویل مرسولات دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد که ازجمله آن‌ها می‌توان به حوادث غیرقابل پیشبینی مانند تصادف،عدم درج دقیق آدرس گیرنده، عدم پرداخت هزینه ارسال مرسولات و غیره اشاره کرد؛ همچنین ارسال بسته در ایام پیک و شلوغ نیز ممکن است موجب تاخیر در تحویل آن گردد.

سوالات درباره چیتاپست

ما در چیتاپست برآنیم که بسته‌های پستی را از زمان شروع توزیع در شهر مبدا ظرف مدت 3 روز به مقصد برسانیم؛ این امر از طریق نمایندگی‌های چیتاپست در سراسر کشور به راحتی امکان پذیر است.

یکی از مزایای چیتاپست تنوع در روش های پرداختی است؛ شما به هنگام ثبت سفارش، با انتخاب گزینه پس کرایه می‌توانید انتخاب کنید که پس از دریافت بسته پستی خود، هزینه را به مامور چیتاپست پرداخت کنید.

انواع روش های پرداخت در چیتاپست عبارتنداز: 1- پیش کرایه: به معنی پرداخت آنلاین قبل از دریافت بسته پستی 2- پس کرایه: پرداخت درب منزل پس از دریافت بسته پستی

دریافت نمایندگی

به منظور اخذ نمایندگی چیتاپست علاقه‌مندان می‌توانند با شماره 02191301030 تماس بگیرند تا کارشناسان ما آن‌ها را راهنمایی کنند.

جهت اخذ نمایندگی چیتاپست ارائه مدارکی از قبیل کپی مدارک شناسایی (کارت ملی، شناسنامه، کارت پایان خدمت و آخرین مدرک تحصیل)، گواهی عدم سوء پیشینه، 4 قطعه عکس، کپی سند یا اجاره نامه محل نمایندگی و غیره توسط فرد متقاضی الزامی است.

چیتاپست در تمامی استان‌ها و بسیاری از شهرستان‌های کشور دارای نمایندگی است.